esmaspäev, 5. mai 2014

KUNSTINÄITUS-Kadrioru Kunstimuuseum/Kadrioru Loss



Retsensioon:

Külastamise kuupäev:11a,11b klassiga koos kunstiajaloo õpetajaga.

Näituse nimi:Kadrioru Kunstimuuseum







Viimaseks postituseks valisin Kadrioru Lossi,kus käisime klassiga ekskursioonil.Saime teada Kadrioru Lossi ajaloost ja selle välis-ja sisekujundusest.Saime ka teada ,et koos lossiga rajatud park oli algselt ligi saja hektari suurune. Alumine ja ülemine lossiaed kujundati ranges Prantsuse stiilis (geomeetriline). Lossist mereni ulatuv pargi osa aga Inglise stiilis. Pargi keskosa oli plaanis taastada Itaalia-Prantsuse regulaarpargi kujul. Kuni 18. sajandi lõpuni puid pügati, kuid enam seda ei tehta.

18. sajandi eeskujudel on renoveeritud lossitagune lilleaed , korrastamisel on fassaadipoolne Alumine aed.
Kadrioru lossi peasaal on üks väheseid säilinud Peeter I aegseid barokkinterjööre, kuna Peterburi, Peterhofi ja Strelna losside omaaegne välimus on sõjakahjustuste tõttu või hilisemate ümberehituste käigus oma algse kuju kaotanud.
Peasaali dekoori valmistamine algas 1721 aasta septembris. Krohvi- ja figuuritöid juhtis Riiast pärit Matthias Seidtinger, kelle tehtud on ka saali neli allegoorilist tondot: Ganymedese röövimine, Justitia, Poseidon ja Danae. 1725. aastal Steidtinger vallandati, peasaali võlvlagede dekoreerimine jäi Antonio Quadri hooleks.
Tiivulised geeniused valmistas 1723. aastal rootslane Salomon Zeltrecht, tema eestvedamisel ehitati peasaali ka dekoratiivsed kaminad.
Peasaali laemaalide tegemiseni jõuti alles 1746. aastal seoses keisrinna Jelizaveta peatse külaskäiguga. Laemaalingu ja neli väikest plafooni tegi Tallinna meister Londicer noorem. Laemaaling kujutab Ovidiuse "Metamorfoosidest" tuntud lugu jumalanna Dianast ja jahimees Aktaionist, mis sümboliseerib Peeter I võitu Karl XII üle Põhjasõjas.
Kadrioru lossi fuajees asub Milo Veenuse marmorkuju koopia, kuju valmistati 1858. aastal Itaalia marmorist ja kuju tegi Antonio Canova.
Mina leian ,et Kadrioru Loss ja lossipark on üks Eesti suurimaid kultuuri- ja kunstiväärtusi,mis jätab kuningliku mulje. Maalid on teisiti kui teistes galeriides ,need on maalitud suursuguselt,matjas.värvidega, kuid väga tõetruult. Ka mõõbel on eraldi kultuuriväärtus ,sest need on eraldi välja nikerdatud ja säilinud  sellest ajast.Sellepärast arvangi ,et Kadrioru Loss ja lossipark on üks Eesti suurimaid kultuuri- ja kunstiväärtusi.

 

KUNSTINÄITUS-„Kevad Näitus”



Retsensioon:

Külastamise kuupäev: 28.aprill.2014

Näituse nimi:„Kevad näitus”

Kunstnik: Siim-Tannel Annus,Jüri Arrak,Jaan Nõgisto,Britta Benno,Eleriin Ello,Elis Saareväli, jt.

„Kevad näitus” -el olevad tööd pean tunnistama kõige huvitamateks ja nauditavamateks töödeks.
Näitustööd oli hästi komponeeritud täiendades üksteist.
Iga töö oli huvitav ja isemoodi.
Maalides oli palju värvikirevust,kuid ka mahedaid toone. 
Selles galeriis oli näha kunstnike täpsust ,kuid ka hullust.
Eriti meeldis mulle Elis Saarevälja teos nimeta. 
See oli põrandahari, mis oli tegelikult akrüülmaal,kuid nägi välja nagu foto.
Imetlen kunstniku selle töö pärast, kuna maal on perfektselt detail-detailini välja joonistatud.



1) Maal:NIMETA.Elis Saareväli,1980


2) Maal:Love Folk.Jaan Nõgisto,1992





KUNSTINÄITUS-„ Rasked valikud - Eesti kunst 1945-1991”



Retsensioon:

Külastamise kuupäev: 04.aprill.2014

Näituse nimi:„ Rasked valikud - Eesti kunst 1945-1991” 

Kunstnik:Jüri Palm,Ülo Sooster jt.

Näitusel olevad tööd olid minu jaoks väga huvitavad ,kuna need olid pärit teise maailmasõja lõpust kuni eesti taasiseseisvumiseni,oli ka nõukogude aegseid tõid ,mille ajal mind veel ei olnud ,kuid need tööd olid minu jaoks hämmastavad.Minu jaoks oli üllatus ,et mõned tööd olid nii tõetruult maalitud ja huvitavalt kompsitsioneeritud.Selle poolest jäigi silma kõige rohkem töö Huuled, mis maaliti Ülo Soosteri poolt.Tundus töödest ,et püüti kajastada näiteks sündmusi(Jüri Palm,1975),kõik teosed olid väga huvitavad ja hämmastavad ja panid mõtlema,et miks kunstnik nii maalis.Näitusel esines erinevaid värvikoloriite maalidel ,mis kokku pannes moodustasid tõesti huvitava kombinatsiooni.







 



1)Maal:Väike õhtumuusika.Jüri Palm,1970
2)Maal:Nekroloog kodaniku N.surmapuhul.Jüri Palm,1975
3) Maal:Huuled.Ülo Sooster, 1964

KUNSTINÄITUS-,,Kirjaoskus-kirjaoskamatus,,



Retsensioon: 

Külastamise kuupäev: 9.veebruar.2014

Näituse nimi: „Kirjaoskus – kirjaoskamatus“

Kuraator: Maria Kjær Themsen (Taani)

Näitus : „Kirjaoskus – kirjaoskamatus“ oli minu jaoks ,kui tavainimese jaoks ausalt öeldes igav, sest väljapanekutest polnud kohe aru saada kuna nende mõtte  taga peitus pikk jutustus. Et nende mõttest aru saada  oli vaja kirja/mõtlemisoskust, millest sain aru ,miks oli näitus niimodi nimetatud. Kunstinäituselt sain teada, et kirjaoskuse mõiste  ei ole ainult mõeldud lugemise ja kirjutamisega seonduvaks , ka mõeldakse selle all visuaalset kirjaoskust ,mis on oskus mõista ja kasutada sümboleid ,kujundeid ja pilte.




 1)Instalatsioon:Orbita, raadiosein, 2012
2)Goodiepali iseehitatud jalgratas,2012